BioRepel Sprej 1g+ BioRepel 1+2g

Kód: OM93666
329 Kč / ks 272 Kč bez DPH 329 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Praktické balení "chytré houby", která dokáže efektivně eliminovat nežádoucí plísně na stěnách domů. Balení obsahuje sprej (1g aktivní látky) a krabičku Bio Repel (sáčky 1g + 2g).

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO REPEL sprej (1g) a BIO REPEL (1x1g a 1x2g) představují inovativní směs mikroorganismů obsahující "chytrou houbu", která efektivně eliminuje nežádoucí plísně na stěnách domů. Pythium oligandrum, známý též jako "chytrá houba", aktivně konzumuje plísně na stěnách. Po odstranění těchto plísní již nemá tato houba dostupný zdroj živin a postižené zdivo se postupně zbavuje plísní. Aktivní mikroflóra je neškodná, nenapadá rostliny, zvířata ani lidi, což je výsledek mezidruhového parazitizmu.

Použitím BIO REPELu je možné předejít zdravotním rizikům spojeným s plísněmi v obytných prostorách. Plísně uvolňují do vzduchu miliony až miliardy spor, které mohou vyvolat zdravotní problémy, jako jsou alergie, dýchací obtíže, záněty očí a vyrážky. Během svého růstu a metabolismu producují ketony, aldehydy, étery a další látky, které mohou způsobovat alergie, bolesti hlavy, únavu a další komplikace, včetně plicních mykotických infekcí a mykotoxikóz.

Specifická kompozice BIO REPELu s mikroorganismem Pythium oligandrum účinně potlačuje nežádoucí plísně prostřednictvím mezidruhového parazitizmu a dokáže eliminovat i podhoubí plísní rostoucích nejen na povrchu omítek, ale i pod nimi ve zdivu. Po odstranění plísní proces biologického čištění ustane. K aktivaci přípravku stačí čistá voda a aplikace připraveného roztoku (smíchaného s vodou) na postižené zdivo. Důležité je aplikovat směs do dvou hodin od aktivace.

BIO REPEL není chemický prostředek, ale biologický, a nejenže účinně odstraňuje plísně ze stěn, aniž by vytvářel rezistence či genetické mutace, ale má také dlouhodobý účinek. Tímto způsobem poskytuje významný přínos při údržbě zdí v obytných, kancelářských, výrobních, skladovacích a dalších prostorách.

Aktivní mikroflóra Pythium oligandrum obsažená v přípravku nevykazuje žádné vedlejší nebo nežádoucí účinky na vzduch, rostliny, zvířata ani lidi.

Po aplikaci nedoporučujeme používat barvy na zeď obsahující chemické nebo fungicidní složky, jelikož chytrá houba je živý organismus. Je nezbytné používat výhradně barvy bez chemických přísad a bez fungicidních účinků.

Návod pro sprej: 

Před použitím si přečtěte přiložené pokyny.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Návod k odstranění plísně:

1) Odšroubujte rozprašovač a do lahvičky dolijte 450ml pitné vody.
2) Zašroubujte rozprašovač, obsah protřepte.
3) Pomocí rozprašovače nastříkejte na napadená místa dvě třetiny přípravku ze vzdálenosti 20 centimetrů.
4) Po dvaceti minutách opláchněte ošetřené místo vodou a nechte hodinu zaschnout nebo zavadnout.
5) Po hodinovém zaschnutí nastříkejte rozprašovačem na ošetřované místo zbytek přípravku s přesahem alespoň 15 centimetrů od původního okraje plísně.

Návod k preventivnímu ošetření proti plísním:

1) Odšroubujte rozprašovač a do lahvičky dolijte 450ml pitné vody.
2) Zašroubujte rozprašovač, obsah protřepte.
3) Pomocí rozprašovače zamlžte přípravkem preventivně na místa, kde je předpoklad, že by se v budoucnu mohly vyskytovat plísně. 

Pozor - Šetřete přírodu a uchovejte rozprašovač pro nové použití. K novému použití využijte náhradní náplně umístěné v balení.


Návod pro pro využití sáčků: 

1) Ustřihneme sáček 1g v naznačeném místě a dolijeme pitnou vodou. Protřepeme a necháme obsah 5 min aktivovat. Aktivovaný přípravek dále ředíme do 10-20 l vody.
2) Malířským válečkem nebo štětcem omyjeme připraveným roztokem postižené místo (tmavé skvrny na zdi) a pak zbylý roztok vylejeme.
3) Pokračujeme po zaschnutí zdiva.
4) Ustřihneme sáček 2g v naznačeném místě a dolijeme pitnou vodou. Protřepeme a necháme 5 min aktivovat. Aktivovaný přípravek dále ředíme do cca 1,5 l vlažné vody.
5) Pomocí malířského válečku nebo štětce naneseme zředěnou suspenzi (1,5 l) na napadené zdivo s minimálním překrytím cca 5cm.
6) Ošetřené místo můžeme po zaschnutí překrýt malířskou barvou.


Návod k preventivní ošetření proti plísním:

1) Obsah obou sáčků může být rozředěn společně do cca 10-15 l vody. Vzniklou suspenzi necháme 5 min aktivovat.
2) Suspenzi použijeme pro preventivní ošetření (nátěr) 30-40 m² zdi.

Návod k preventivní použití ve vodorozpustných nátěrech:

1) Ustřihneme sáček 2g v naznačeném místě a dolijeme pitnou vodou. Protřepeme a necháme 5 min aktivovat.
2) Vzniklou suspenzi vmícháme do malířské barvy (sáček B do 5 kg barvy bez fungicidních účinků: koupíte například zde).
3) Malujeme běžným způsobem.

Z tohoto balení BIO REPEL (sáčky) získáte:

10 litrů čistícího roztoku + 1,5 litru aktivního roztoku = 11,5 litru
Čistící roztok vystačí na 10-12 m² napadeného zdiva (omítky)
Aktivní roztok vystačí na 7-9 m² napadeného zdiva (omítky)
Aktivní roztok v barvě 30-40 m² prevence
Prevence zdivo 60-70 m²

Není nutná čekací prodleva po ošetření.

Během práce dodržujte hygienické zásady, nejezte, nepijte, nekuřte. Po skončení práce si důkladně umyjte ruce.

Frekvence aplikací:

Pro odstranění nežádoucích plísní je dostatečná jedna aplikace dle popsaného postupu. Doba ochrany je závislá na specifických podmínkách v místě aplikace. Pro prevenci je dostatečná jedna aplikace přípravku.

Upozornění:

Plíseň před aplikací neodstraňujte suchou cestou, aby se spory plísní nedostaly do ovzduší a nezamořily další prostory. Vzhledem k biologické podstatě přípravku výrobce nezaručuje systémový účinek na netypické, nepřirozeně vyselektované nebo geneticky modifikované druhy nežádoucích plísní na zdech. Nejméně 14 dní před aplikací a alespoň 14 dní po aplikaci nepoužívejte žádné jiné přípravky na ošetřování zdí proti plísním. Nepoužívat pro prostory používané k pěstování hub. 

Skladování:

Skladujete v suchu při pokojové teplotě 15-25°C a relativní vlhkosti do 40%. Skladujte v původním, uzavřeném obalu.
Naředěný přípravek zaktivovaný vodou je možné skladovat nejdéle 24 hodin od naředění.

První pomoc:

Při potřísnění: Omyjte dostatečným množstvím vody. Použijte mýdlo, je-li potřeba.
Při zasažení očí: Neprodleně vypláchněte dostatečným množstvím pitné vody.
Při nadýchání: Přeneste postiženého na čerstvý vzduch a ponechte ho v klidu v poloze usnadňující dýcháni.
Při požití: Vypláchněte ústa, nevyvolávejte zvracení.
Při vyhledání lékařské pomoci informujte o přípravku, se kterým se pracovalo (mějte po ruce obal nebo štítek výrobku), a o poskytnuté první pomoci.

Pokyny pro lékaře: Žádná nebezpečí, která by vyžadovala speciální pomoc.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čisticí prostředky
Hmotnost: 0.4 kg
Země výroby: Česká republika
Sáčky: 1g+2g
Sprej: 1 g aktivní látky
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VN Avatar autora | 16.1.2024
Funguje i bez chemie. Jsem spokojená
5
L Avatar autora | 11.1.2024
Funguje! Mohu doporučit

BioRepel představuje inovativní směs mikroorganismů obsahující "chytrou houbu", která účinně eliminuje nežádoucí plísně na stěnách domů. Pythium oligandrum, známá též jako "chytrá houba", aktivně konzumuje plísně na stěnách a po jejich odstranění ztrácí svůj zdroj živin, čímž dochází k postupnému vyčištění ošetřeného zdiva. Tato inovativní kompozice využívá princip mezidruhového parazitizmu, kde chytrá houba interaguje s plísněmi a efektivně je neutralizuje.

Aktivní mikroflóra obsažená v BioRepelu je plně nepatogenní, což znamená, že nenapadá rostliny, zvířata ani lidi. Jedná se o šetrný a bezpečný přístup k odstranění plísní s minimálním dopadem na životní prostředí.

Vzhledem k živému organismu, jakým je Chytrá houba, doporučujeme po aplikaci BioRepelu vyhnout se používání barev na zeď, které obsahují chemické nebo fungicidní složky. Optimalní je využívat barvy bez chemických přísad a fungicidních účinků, aby nedocházelo k narušení aktivního organismu a zajistilo se trvalé a účinné odstranění plísní.

BioRepel představuje inteligentní řešení pro ochranu domovů před nežádoucími plísněmi, kombinující biologickou účinnost s ohleduplností k životnímu prostředí.