SONETT Prací gel na bílé a barevné prádlo 10 l

Kód: NC-DE5011
1 427 Kč / ks 1 179 Kč bez DPH
Skladem u partnera
Možnosti doručení

Tekutý prostředek určen k praní barevného i bílého prádla z bavlny, lnu, konopí a směsí tkanin při teplotách 30-95 °C.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SONETT Prací gel na bílé a barevné prádlo 10 l

Tekutý prostředek určen k praní barevného i bílého prádla z bavlny, lnu, konopí a směsí tkanin při teplotách 30-95 °C.

Dávkování: na 4,5 kg prádla. Měkká voda: 50-75 ml; středně tvrdá voda: 60-100 ml; tvrdá voda: 60-100 ml + 50 ml ZMĚKČOVADLA
Pro ruční praní: 40 ml na 5l vody.


Poznámka: Účinky mýdlových pracích prostředků se mohou plně rozvinout pouze v měkké vodě, z toho důvodu je NUTNÉ přidat změkčovadlo ke každému praní. Při teplotách od 50°C lze na odolné skvrny přidat 60 ml bělidla SONETT.

Zvláštnosti produktu
Zvláštní energeticky úsporná metoda zmýdelňování, použití olejů a éterických olejů z ekologického zemědělství a na tekutý prací prostředek vyloženě příznivý poměr ceny k množství vypraného prádla, to jsou vynikající znaky tohoto produktu.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek
Mýdlo, cukrové smáčedlo a deriváty kokosového oleje se v tomto tekutém pracím prostředku vzájemně posilují a doplňují. Při výrobě MÝDLA se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. MÝDLO jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny pro proces praní nezbytné vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a nesení. V tomto účinku je mýdlo zesilováno cukrovým smáčedlem a deriváty kokosového oleje které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin. Zároveň je touto kombinací odstraněna nevýhoda mýdla kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. alkohol který se získává zkvašením rostlinných škrobů, slouží k tomu, aby byl prací prostředek udržován v tekutém stavu, a umožňuje tak vysokou koncentraci aktivní čisticí látky. Biologické odbourávání Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby cukrových smáčedel a derivátů kokosového oleje se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrová smáčedla a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.

Upozornění:: Za teplot pod 10 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Celý obal je recyklovatelný

Zásady ekologické drogerie SONETT
• Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
• Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
• Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru
• Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů
• Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou ekocertifikátů.

Technické údaje:
Hustota: (20°C) cca. 1,02 g/cm³
Hodnota pH: (20°C, 5 g/l H₂O) cca. 8,5-9,5

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací gely
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg
Certifikát: Vegan Society
Objem: 10 l
Vegan: Ano
Země výroby: Německo
Certifikát: EcoCert
Značka: Sonett
Péče o tělo: Praní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Od roku 1977 je německá značka Sonett průkopníkem v oblasti ekologické drogerie, která klade důraz na šetrnost k životnímu prostředí i lidskému zdraví. Sonett nabízí široký sortiment produktů včetně pracích prášků, tekutých čistících prostředků, tablet do myčky a dalších, které jsou vyrobeny s maximálním ohledem na ekologii a zdravotní nezávadnost.

Všechny produkty Sonett jsou 100% biologicky odbouratelné a hypoalergenní. Vyrobené jsou převážně z přírodních surovin jako je olivový či kokosový olej a éterické oleje, získané z ekologického a dynamického zemědělství. Sonett se vyhýbá použití syntetických vůní, barviv, konzervantů, fosfátů a optických rozjasňovačů, a surovin z geneticky modifikovaných plodin.

Speciálně pro alergiky a děti byla vyvinuta řada Sensitive, která je šetrná i k té nejcitlivější pokožce.

 

Proč si vybrat Sonett:

  • přes 40 let zkušeností
  • hypoalergenní složení
  • šetrné k přírodě

 

Produkty Sonett naleznete v kategorii Eco drogerie.