REPOLAR Abilar®VET Pryskyřicová mast na poranění kůže 10ml

Kód: WER-2500
514 Kč –59 %
REPOLAR Abilar®VET Pryskyřicová mast na poranění kůže 10ml
514 Kč –59 % 209 Kč / ks 173 Kč bez DPH
Skladem u partnera
Možnosti doručení

Pryskyřicová mast na poranění kůže, veterinární přípravek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Univerzální mast pro nejčastější kožní problémy – od bodnutí hmyzem a škrábanců až po kousnutí a jiné rány menšího rozsahu. Neštípe.

Abilar VET vyrobený ve Finsku firmou Repolar obsahuje 10 % pryskyřice smrku ztepilého (Picea abies) sbírané ve finském Laponsku a čištěné za studena. Pozitivní vliv pryskyřice na hojení a přispění ke snížení mikrobiální zátěže byl popsán ve vícero studiích publikovaných v renomovaných vědeckých časopisech.
Obsažené látky zklidňují svědění a podráždění vzniklé v důsledku kožních lézí a přispívají k rychlejšímu hojení ran.
Abilar VET zanechává na kůži ochranný film, který se nerozpouští ani ve vlhkých podmínkách (tlapky, drápy). Pryskyřicová hořká příchuť masti snižuje snahu zvířete ránu olizovat.

Složení:
Petrolatum, paraffinum liquidum, Norway spruce (Picea abies) resin, alcohol denat., cera microcristallina, sorbitan oleate, cera alba, hydrogenated castor oil, stearic acid.

Použití:
Ošetření postiženého místa by mělo být prováděno každé 1-3 dny nebo podle potřeby. Postižené místo je třeba vyčistit a osušit, přidat mast Abilar VET a v případě potřeby na ni přiložit nový suchý obvaz.

  • Suchá, drsná a podrážděná pokožka: naneste na pokožku tenkou vrstvu masti.
  • Povrchové rány: naneste tenkou vrstvu masti a ponechte postižené místo, pokud možno bez obvazu. V případě potřeby lze přiložit prodyšný obvaz, aby se zabránilo vzniku skvrn.

Vzhledem k čisticím vlastnostem pryskyřice se může zpočátku zdát, že se poranění zvětšují, což je běžný efekt, který hojení nezpomaluje.

Pokuste se zabránit olizování postiženého místa zvířetem, protože jeho sliny zpomalují hojení. V případě potřeby použijte ochranný límec.

V používání masti Abilar VET je třeba pokračovat, dokud se kožní léze nebo rána nezahojí. Doba potřebná k ošetření postižených míst se může pohybovat od několika dnů až po několik týdnů v závislosti například na hloubce rány. V případě závažnějších lézí je vhodné vyhledat odborné ošetření u veterinárního lékaře.

Pokud nedochází ke zlepšení zdravotního stavu nebo se zdravotní stav zhorší, kontaktujte svého veterinárního lékaře. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem.

Kontraindikace:
Nepoužívejte u zvířat, která jsou přecitlivělá na pryskyřici nebo na některou z dalších složek.
Pokud jste přecitlivělí na pryskyřici nebo na některou z dalších složek masti, používejte při aplikaci přípravku na zvíře ochranné rukavice.

Upozornění:
Nepoužívat u koní, jejichž maso je určeno pro lidskou spotřebu.

Skladování:
Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Pouze pro zvířata. Pouze k zevnímu použití. Uchovávejte těsně uzavřené na místě chráněném před přímým slunečním zářením při teplotě 15-30° C. Chraňte přípravek před mrazem. Po prvním otevření spotřebujte do 12 měsíců.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: První pomoc
Hmotnost: 0.016 kg
Země původu: Finsko
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
N Avatar autora | 21.6.2024
Objednávka dorazila jak měla, tak ano

Etusivu - English - HAAVANHOITO

V roce 2002 se Arno Sipponen MD, odborník na ortopedii a traumatologii, stal praktickým lékařem v finské Laponské. Spolu s kolegy se začal zajímat o místní dovednosti v léčbě ran domácím balzámem z pryskyřice. Ve spolupráci s otcem, vedoucím Klinické patologie na Helsinské univerzitní nemocnici (HUCH), založili multidisciplinární výzkumnou skupinu, aby studovali pryskyřici jako metodu léčby ran.

Studie rychle prokázaly, že pryskyřicový balzám vyrobený moderními metodami bez ohřevu je bezpečný. Tyto vlastnosti jsou dodnes jádrem všech produktů Repolar. Pryskyřice smrku, používaná ve výrobě, je vždy sbírána s respektem k přírodě a bez poškození stromů.

Arno říká: „Když strom utrpí ránu, větev se trhne nebo zimní počasí poškodí jeho kůru, strom produkuje pryskyřici k uzdravení. Naše studie detailně zkoumaly vnitřní obranné mechanismy jehličnanů, které je chrání před bakteriemi, houbami a kvasinkami. Strom se musí neustále chránit a pryskyřice je jeho jedinečným obranným prostředkem.“

Výzkum a vývoj a silný důraz na vědecký a klinický výzkum jsou od roku 2000 v srdci činnosti společnosti Repolar Pharmaceuticals Oy, a to dokonce i před samotným založením firmy.

Repolar vznikla v roce 2006 rodinou Sipponenových lékařů a dalšími kolegy. Tato finská společnost se specializuje na výzkum, vývoj a uvádění na trh léčebných produktů pro lidi a zvířata na bázi účinných látek pryskyřice smrku. Všechny produkty jsou výsledkem rozsáhlého vědeckého výzkumu a nesou certifikaci ISO 13485 pro systém řízení kvality. Sběr pryskyřice probíhá na severu Laponska ručně s vždy s respektem k přírodě.

První dva produkty společnosti vycházejí z syrové pryskyřice. Abilar® 10% Pryskyřicový balzám na léčbu ran byl uveden na trh v roce 2008 a Abicin® 30% Pryskyřicový lak na léčbu mykózy nehtů o rok později. V roce 2013 společnost Repolar začala vyrábět nelepivé pryskyřicové roztoky s pomocí technologie Resol. Tyto antimikrobiální roztoky z pryskyřice umožňují ještě širší rozvoj produktů pro léčbu lidí a zvířat.

Finské produkty s označením Key Flag jsou zaměřeny zejména na péči o rány a kůži, a to jak pro domácí, tak profesionální použití. 

Repolar pokračuje v dalším výzkumu pro podporu pohody lidí a zvířat. Zaměstnává odborníky s vzděláním v oblasti medicíny, chemie a farmacie a spolupracuje s různými výzkumnými organizacemi pro objektivní poznání vlastností pryskyřice.

 Produkty této značky naleznete v kategorii: Hojení ran, Krémy a péče o ruce, Plíseň nohou a mykózy, Péče o uši, Péče o srst, První pomoc