1x ALLTEST Streptokok Typu A rychlotest

Kód: OM99696
89 Kč / ks 79 Kč bez DPH 89 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Sada Rychlého Testu Streptokoku Typu A je rychlý chromatografický imunitní test pro kvalitativní detekci antigenů Streptokoku typu A ze vzorků výtěrů z krku hrdla na pomoc při
diagnostice Streptokokové Infekce Skupiny A.

Senzitivita: 95,1 %, specificita: 97,8 %, celková přesnost: 97,1 %

Detailní informace

Detailní popis produktu

Streptococcus pyogenes je nepohyblivá, kokovitá grampozitivní bakterie, který obsahuje antigeny Lancefieldovy Skupiny A, které mohou způsobit závažným infekcím, jako je faryngitida, infekce dýchacích cest, impetigo, endokarditida, meningitida, poporodní sepse a artritida. Pokud je necháte neléčené, mohou tyto infekce vést k vážným komplikacím, včetně revmatické horečky a peritonzilárního abscesu. Tradičním postupem pro identifikaci infekcí streptokokem Skupiny A je izolace a identifikace životaschopných organismů pomocí metod, které vyžadují 24 až 48 hodin zpracování nebo déle. Sada Rychlého Testu Streptokoku Typu A je rychlý test pro kvalitativní detekci přítomnosti antigenů Streptokoku Typu A ve vzorcích výtěru z krku, který poskytuje výsledky do 5 minut. Test využívá protilátky specifické pro celo-buněčnou skupinu A Lancefieldovy Streptokoky ke specifické detekci antigenů Streptokoku typu A ve vzorku výtěru z krku.

Opatření:
1. Pouze pro profesionální in vitro diagnostiku. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.
2. V blízkosti manipulace se vzorky a sadami je zakázáno jíst, pít nebo kouřit.
3. Vždy zacházejte se všemi vzorky, jako by obsahovaly infekční agens. Během celého
postupu dodržujte zavedená opatření proti mikrobiologickým rizikům a dodržujte
standardní postupy pro správnou likvidaci vzorků.
4. Při testování vzorků používejte ochranný oděv, jako jsou laboratorní pláště, jednorázové
rukavice a ochranu očí.
5. Použitý test by měl být zlikvidován podle místních předpisů.
6. Vlhkost a teplota mohou nepříznivě ovlivnit výsledky.
7. Pokud je pouzdro poškozené, nepoužívejte test.
8. Činidlo č.2 obsahuje kyselý roztok. Pokud roztok přijde do styku s očima nebo pokožkou,
vypláchněte jej velkým množstvím vody.
9. Pozitivní a negativní kontroly používají Proclin300 jako konzervační látku.
10.Nezaměňujte uzávěry lahviček s činidly.
11.Nezaměňujte uzávěry lahviček s externím kontrolním roztokem.

Skladování a stabilita:
Uchovávejte zabalené v uzavřeném sáčku při pokojové teplotě nebo v chladničce (2-30 °C). Test je stabilní do data exspirace vytištěného na uzavřeném sáčku. Zkouška musí zůstat v uzavřeném sáčku až do použití. CHRAŇTE PŘED MRAZEM. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Sběr a příprava vzorku:
1. Odeberte vzorek výtěru z krku pomocí sterilního výtěru, který je součástí sady. S tímto
produktem lze také použít transportní tampony obsahující modifikované Stuartovo nebo
Amiesovo médium. Proveďte výtěr ze zadního hltanu, mandlí a dalších zanícených oblastí.
Snažte se tamponem nedotýkat jazyka, tváří a zubů. 5
2. Test byste měli provést ihned po odběru vzorků. Vzorky tamponů lze skladovat v čisté,
suché plastové zkumavce až 8 hodin při pokojové teplotě nebo 72 hodin při 2-8 °C.
3. Pokud chcete kulturu, před použitím tamponu v Sada Rychlého Testu Streptokoku Typu A
lehce převalte špičku tamponu na selektivní (GAS) krevní agarovou destičku skupiny A

Návod k použití:
Před testováním nechte test, činidla, vzorek výtěru z krku a/nebo ovládací prvky dosáhnout pokojové teploty (15-30°C).
1. Vyjměte testovací kazetu z uzavřeného fóliového sáčku a použijte ji do jedné hodiny. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud se test provede ihned po otevření fóliového sáčku.
2. Držte Lahvičku s Extrakčním Činidlem č.1 svisle a přidejte 4 plné kapky (přibližně 240 µL) extrakčního činidla 1 do extrakční zkumavky. Extrakční Činidlo č.1 má červenou barvu.
Držte lahvičku s extrakčním činidlem 2 svisle a přidejte do zkumavky 4 plné kapky (přibližně 160 µL) Extrakční Činidlo č.2. Extrakční Činidlo č.2 je bezbarvé. Roztok
promíchejte jemným vířením extrakční zkumavky. Přidání extrakčního činidla 2 k Extrakčnímu činidlu 1 mění barvu roztoku z červené na žlutou. 
3. Okamžitě přidejte tampon do extrakční zkumavky, tampon 15 krát energicky promíchejte, tampon nechte v extrakční zkumavce po dobu 1 minuty. 
4. Přitlačte tampon na stranu zkumavky a stlačte spodní část zkumavky, zatímco tampon odstraňujete tak, aby většina kapaliny zůstala v zkumavce. Tampon vyhoďte. 
5. Nasaďte špičku kapátka na horní část extrakční zkumavky. Umístěte testovací kazetu na čistý a rovný povrch. Přidejte tři kapky roztoku (cca. 100 µL) do jamky vzorku a poté
spusťte časovač. Zkontrolujte výsledek za 5 minut. Neinterpretujte výsledek po 10 minutách. Viz ilustrace 4 a ilustrace 5

Pozitivní: * Objeví se dvě barevné čáry. Jedna barevná čára by měla být v oblasti kontrolní čáry (C) a další zdánlivá barevná čára by měla být v oblasti testovací čáry (T).
Pozitivní výsledek naznačuje, že ve vzorku byl detekován Streptokokus typu A.


Negativní: V oblasti kontrolní čáry (C) se zobrazí jedna barevná čára. V oblasti testovací čáry (T) se nezobrazí žádný řádek. Negativní výsledek naznačuje, že antigen Streptokoku typu A není ve vzorku přítomen nebo je přítomen pod detekovatelnou úrovní testu. Vzorek pacienta by měl být kultivován, aby se potvrdila absence infekce Streptokoku typu A. Pokud klinické příznaky nejsou v souladu s výsledky, odeberte další vzorek pro kultivaci.

Neplatný: Kontrolní řádek se nezobrazí. Nedostatečný objem vzorku nebo nesprávné procedurální techniky jsou nejpravděpodobnějšími důvody selhání kontrolního vedení.
Proveďte revizi postupu a opakujte test s novým testem. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte testovací sadu používat a obraťte se na svého místního distributora.

Důležitá upozornění:
Před použitím zdravotnického prostředku si pozorně přečtěte návod k použití a uchovávání.

Spotřebujte nejlépe do : datum uvedeno na obalu.

Skladování:
Skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunci. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Testy na chřipku a ostatní onemocnění
Hmotnost: 0.1 kg
Počet ks: 1 ks
Sebetestování: ANO
Typ testu: Výtěr z krku
Celková přesnost: 97,1 %
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PM Avatar autora | 28.3.2024
ano jsem spokojen
5
LP Avatar autora | 26.3.2024
Naprostá spokojenost

Hangzhou AllTest Biotech Co.,Ltd. | LinkedIn

Společnost disponuje pevnými základy díky špičkovým průmyslovým profesionálům, kteří mají prokázané odborné znalosti v oblasti řízení inovací, včetně nových představení produktů a vývoje procesů, které transformují průmysl. Společnost byla součástí klíčových týmů, které stály za zásadními transformacemi v rámci rychlých testů a obchodu s POCT. Mezi tyto transformace patří špičkové systémy řízení designu, zodpovědné za inovativní produkty s vysokou kvalitou, a protokoly ověřování, které tvoří jádro přísných systémů hodnocení kvality.

AllTest byla založena s cílem přinést prospěch zúčastněným stranám ve zdravotnickém průmyslu, zejména v oblasti podnikání s POCT, včetně rychlých testů. Společnost je odhodlána poskytovat inovativní řešení, která spojují rychlé testy s moderní elektronikou, přispívající k vytváření nových technologických platforem a obchodních procesů. Tímto způsobem pomáhá odemykat skutečný potenciál sloučení technologií a obchodu, přinášejíc nové milníky v techno-komerčních sektorech průmyslu POCT.

Ve společnosti AllTest mají pevné odhodlání angažovat se v činnostech, které přispívají k transformaci průmyslu IVD. Jejich cílem je poskytovat konzistentní kvalitu za dostupné ceny, a to s využitím nejnovějšího vývoje produktů a obchodních postupů.

Vize: Stát se jedním z nejspolehlivějších poskytovatelů IVD produktů za dostupné ceny.

Mise: Rychle transformovat průmysl IVD prostřednictvím rychlého uvedení produktů na trh za dostupné ceny a udržování konzistentní kvality.

Politika kvality: Zaměřují se na účinnou a rychlou detekci, přesnou diagnostiku a kladou kvalitu na první místo. Jejich práce je orientována na potřeby zákazníka.

1111.jpg

Produkty této značky naleznete v kategorii: Testy na drogy z moči, Testy na chřipku a ostatní onemocnění, Infekční a bakteriální onemocnění, CRP testy, Profesionální kusové testy, Testy